Aktuality

29.4.2012 - SK Baťov 1930 - Elseremo Brumov 1:23

SK Baťov 1930  -  FC Elseremo Brumov  1 : 23  (1:10)

Branky:   7x Adam Pecha, 6x Matěj Kubiš, 3x Jirka Vítek, 3x Honza Spáčil, 2x Martin Šánek, Dan Zvoníček, Ondra Křápek

Zápas v Otrokovicích dopadl výsledkově krásně a kluci naprosto dokonale využili velký rozměr tamní nové UT. Jenže i na tomto zápase se daly najít věci, které nejsou úplně košér. Zejména v prvním poločase a jde hlavně o to, že kluci nepřesně a zdlouhavě v určitých fázích zápasu kombinovali. Zvláště pak nám trenérům vadí fakt, že když se jeden hráč s míčem rozběhne, tak zbytek jenom stojí a nečinně přihlíží. Možná to pak vypadá z tribuny divně, že vedeme a kluky „drbeme“, ale je to pouze pro jejich dobro a dobro týmu, jako celku. Pokud ovšem tohle někomu vadí, jak jsem zjistil po zápase, tak se s tím musí vyrovnat, anebo změnit tým. Pokud budu psát za sebe, já se měnit nehodlám. Chci, aby kluci to co dělají, tak dělali naplno! Promrhaných talentů, kteří se jenom ofukovali a plácali po rameni je na světě plno.  A že to „drbání“ mělo efekt, to se ukázalo ve druhé půlce, kdy kluci hráli na jedničku a začali hrát tak, jak měli od začátku. Tedy v pohybu, jednoduše a i s efektivní koncovkou. Výsledkem pak bylo, že kluci dosáhli na jaře na možná zatím svoji nejvyšší výhru.

Tomáš Pjajko – Dan Zvoníček, Lukáš Chovančík – Jirka Vítek, Adam Pecha, Ondra Pecl – Martin Šánek, Matěj Kubiš pravidelně hokejově pak střídali: Ondra Křápek, Franta Naňák, Honza Spáčil a Tomáš Tkadlec

24.4.2012 - Elseremo Brumov - FK Chropyně 18:0

Mladší žáci:

FC Elseremo Brumov  - FK Chropyně  18 : 0   (6:0)

Branky: 6x Adam Pecha, 4x Martin Šánek, 3x Jirka Vítek, 2x Michal Martinka, Matěj Kubiš, Petr Macháč, Ondra Křápek,

Ach Bože……., chtělo by se říct, při střelbě našich borců na soupeřovy branky! Zápas co zápas řešíme s nima stále stejný problém. A tím je špatné řešení situací ve finální fázi. I zápas proti Chropyni nebyl výjimkou a i v něm kluci slabou a nepřesnou střelbou se připravili, tak dobře o deset dalších branek. V tomhle zápase, kdy k nám přijel soupeř ze samotného dna tabulky, nás to sice nemrzelo, ale může přijít zápas, kdy nás to mrzet bude. A to by byla škoda, protože herně přehrajeme všechny, ale vykládejte pak někomu, že se hrálo 60 minut na jednu branku a nakonec jste nevyhráli. Zatím k tomu nedošlo, ale i to se stát může.No ale k samotnému zápasu. Není moc co popisovat, jelikož to byl pro kluky dobrý trénink. Soupeř ani nemohl klást velký odpor, protože přijel do Brumova bez náhradníků a i s hráči ročník narození 2004,2003 a 2002, což pochopitelně nemohlo kluky nijak ohrozit. Otázkou opravdu jenom bylo, kolik to bude. Jenže jak jsem již psal, tak se kluci v úvodu zápasu střelecky trápili. Vždyť snad po 20 minutách to bylo „pouze“ 3:0, ale tutovek tak na 10 branek. Pak se i další branky přidaly a ve druhém poločase jich padlo 12, tedy i s výsledkem můžeme být spokojeni, ale opravdu kluci si musí počínat v zakončení důrazněji a důsledněji. Soupeř z Chropyně pak zaslouží alespoň pochvalu, že zápas dohrál a nezabalil to, jak jsem mylně původně očekával. A tak jsem ani neprotestoval, že se první půle zkrátila o 3 a druhá o 4 minuty.

Tomáš Pjajko – Dan Zvoníček, Franta Naňák – Jirka Vítek, Adam Pecha, Michal Martinka – Martin Šánek, Matěj Kubiš pravidelně hokejově pak střídali: Ondra Křápek, Petr Macháč a Tomáš Tkadlec

22.4.2012 - Tréninkový program na týden 23.4. - 29.4.2012

Tréninkový program na tento týden je následující:

• jelikož Libor tento týden nemůže trénovat, tak budou společné tréninky se SŽ a to v pondělí 23.4., v úterý 24.4. a ve čtvrtek 26.4.2012 vždy v 17:00 hodin.
  • MU se hraje až v neděli na bývalé Jiskře Otrokovice, nyní je to SK Baťov. Odjezd autobusu směr Valašské Klobouky bude tedy v neděli 29.4.2012 v 07:10 hodin z Brumova. Kdo pojede sólo, tak ať mi dá vědět. I.P.

20.4.2012 - Dnešní trénink zrušen!

16.4.2012 - Týden 16.-22.4.
24.4. úterý trénink v 15:30 na UT. 19.4 čtvrtek trénink  v 15:30 na UT. 20.4. pátek trénink v 15:00 na UT. Sobota 21.4. MU doma s Chropyní.

15.4.2012 - Uherský Brod - Brumov 1:5

ČSK Uherský Brod – FC Elseremo Brumov    1 : 5   ( 0 : 1 )

Branky:  2x Adam Pecha, 2x Honza Spáčil, Martin Šánek

Zápas nulek v Uherském Brodě měl opětovně podobný scénář, jako drtivá většina, kluky odehraných zápasů. I zde jsme nebyli komplet a tentokráte pro změnu chyběli Lukáš Chovančík (po očkování ) a Franta Naňák (svatba, ne ale jeho J ). Od samotného úvodu, až do poslední 60 minuty byl obraz hry naprosto stejný kluci drželi míč, kombinovali a snažili se dostat před soupeřovu branku zprava, zleva, středem. Poměr držení míče, tak byl 90 ku 10 v náš prospěch. Domácí byli rádi, když alespoň míč odkopli do autu, či na roh. S čím se ale potýkáme je to, že všechny týmy při hře s námi zalezou před vlastní  branku a tu hájí zuby, nehty. Navíc hráči ročník 1999 začínají být hodně urostlí, i díky příchodu puberty a nám jejich fyzické parametry začínají v zakončení dělat problém. Nejinak tomu bylo i Brodě, kde jsme si sice šance tvořili, ale vysoký brankář domácích a jejich 170 centimetrový obránci, naše příležitosti likvidovali. Ovšem musím podotknout, že i naši kluci jsou v koncovce leckdy nedůrazní a lehkovážní, zvláště když jsou nabádáni ke střelám po zemi, ale jim to někdy lítá pořád nahoru, což je pro vyšší brankáře o hodně lehčí chytat. Stejně tomu bylo i první poločas v Brodě a nakonec se ujala akorát jedna střela, kdy Honza z blízka usměrnil za záda brodského brankáře Adamův průnik z levé strany. Druhá půle začala stejně a vůbec nevadilo, že hrajeme proti větru. Trochu to alespoň pomohlo domácím, protože jejich brankář aspoň dokopl výkop téměř k naší brance. Kluci znovu umě kombinovali a soupeř nestíhal, bohužel pak došlo k naší individuální hrubce v obraně, kdy Michal ztratil míč a domácí tým z jediné šance dal jedinou branku. Hned po této obdržené brance se ale kluci jakoby ještě více zdravě naštvali a dvěma slepenci strhli vedení na naši stranu. Trefili se Martina a Honza. Pak již soupeř začal i odpadávat fyzicky a pomalu přestával klást odpor, čehož kluci využili ke vstřelení ještě dvou branek, kdy obě vstřelil Adam. Kdyby ale proměnili byť jen polovinu šancí, co si za zápas vytvořili, tak by byl výsledek tak 13:1, ale to známé KDYBY……..??? Přesto klukům patří pochvala za předvedený výkon, protože se hrálo na jednu branku a jako diváci, bychom mohli nadšeně tleskat. Ale jako nároční trenéři, jsme v naší hře viděli sem tam i menší, či větší nedostatky. V hlavně již zmíněné koncovce, v práci v rychlosti s míčem a někdy zbytečnému a zdlouhavému kombinování na úkor zjednodušení hry. Kluci se musí naučit, kdy je míč potřeba držet, a kdy naopak hru směrem dopředu zrychlit a zjednodušit.

Tomáš Pjajko – Dan Zvoníček, Ondra Pecl – Jirka Vítek, Adam Pecha, Michal Martinka – Martin Šánek, Honza Spáčil pravidelně hokejově pak střídali: Matěj Kubiš, Ondra Křápek, Petr Macháč a Tomáš Tkadlec

11.4.2012 - Informace k PU a MU

Je možné, že se zítřejší zápas proti Lidečku uskuteční na trávě v Bylnici, pokud to počasí umožní, proto počítejte s oběma variantami a dle toho si vemte vhodnou obuv.

V sobotu 14.4.2012 je odjezd do Uherského Brodu autobusem v 08:00 hodin z Brumova od hřiště a jede se směr Slavičín. Kdo chce jet, ať čeká v patřičný čas na zastávce ČSAD a dá vědět, že pojede busem. Hrát by se mělo na trávě na Orelském stadionu, ale vlivem počasí se může hrát i na UT na Lapači, což je hřiště na kopci v Brodě. Rovněž i zde počítejte s oběma variantami. I.P.

9.4.2012 - Týden 9.-15.4.
10.4. úterý trénink v 15:30 na UT.  12.4. čtvrtek PU na domácí půdě proti žákům Lidečka od 17:30 hod.  13.4. pátek trénink v 15:00 na UT. 14.4. sobota MU v Uh. Brodě. Více v týdnu.

8.4.2012 - Elseremo Brumov - 1. Valašský FC 7:3 (4:2)

FC Elseremo Brumov – 1. Valašský FC  7:3   (4:2)

Branky:  2x Adam Pecha, Lukáš Chovančík, Jirka Vítek, Martin Šánek, Ondra Pecl, Dan Zvoníček

Po velmi náročném turnaji, který kluci odehráli ve čtvrtek 5.4.2012 doma na UT, kdy odehráli celkem sedm zápasů a dohromady 154 minut, se hned v sobotu vydali do dalšího fotbalového boje v KP mladších žáků. Na turnaji skončili nakonec druzí, kdy nás předčil pouze Slovan Bratislava, ale v sobotu byla i chuť zase vyhrát zápas i v KP a rychle tak vyresetovat z hlav zbytečnou porážku na Vsetíně. Soupeřem nám byl tým z Rožnova – 1. Valašský FC. Jestli si ale někdo myslel, že to bude lehký zápas, tak po konci utkání lze říct, že snadný rozhodně nebyl. Nám v zápase chyběli Honza Spáčil a Matěj Kubiš, ale jinak jsme byli komplet, včetně již zmiňované únavy na nohách kluků. V některých momentech byla hodně patrná, neboť mi v zápase chyběla taková ta jiskra a lehkost, se kterou jsou kluci schopni válcovat soupeře. Musím ale i zmínit fakt, že Rožnov se mi jako soupeř líbil a byl stále nebezpečný, a i když jsme měli v drtivé převaze míč na svých kopačkách, tak každou naši chybu dokázal prakticky trestat. Kluci předváděli i hezké akce, které ale střídali se zbytečně dlouhým držením míče a nepřesnou a nedůraznou koncovkou. I tak šli za povinným vítězstvím, které ovšem mohlo být daleko výraznější. Jako velký problém vidím v tom, že ono trefit míč, který jde proti noze, umí takřka každý, ale jakmile jde míč z boku, tak to již tak snadné není a budeme na tom pracovat. Protože tyhle situace nás stály minimálně pět branek. Navíc si naši borci musí vyhnat z hlavy fakt, že jim dá někdo něco na hřišti ze soupeřů zadarmo. Kluci si začínají tykat s pubertou, a když hrajeme proti 99, tak jsou někteří již sakra velcí kluci a jen tak snadno se porazit nedají. Jenže se budu opakovat. V konečném součtu jsou tyhle zápasy v KP proti starším a urostlejším borců daleko přínosnější, než většina mačů v nějaké žákovské lize. A věřte, že vím o čem mluvím.

Tomáš Pjajko – Dan Zvoníček, Lukáš Chovančík – Jirka Vítek, Adam Pecha, Michal Martinka – Martin Šánek, Ondra Pecl pravidelně hokejově pak střídali: Franta Naňák, Ondra Křápek, Petr Macháč a Tomáš Tkadlec

8.4.2012 - FC Vsetín - Brumov 7:2

Z větším zpožděním, způsobené organizací a starostmi kolem turnaje, který proběhl ve čtvrtek, zde dávám referát z našeho prvního jarního zápasu na Vsetíně. Zpráva z turnaje a ze včerejšího zápasu proti Rožnovu doma ( výhra 7:3 ) bude následovat. I.P.

FC Vsetín  -  FC Elseremo Brumov  7 : 2   ( 5 : 1 )

Branky:  Ondra Pecl, Jirka Vítek,

Mladší žáci, zastoupení ročníkem 2000 utrpěli v soutěži KP svoji první prohru a ztratili tak vůbec své první body v soutěži. Jestli se tak někde mělo stát, tak tomu určitě mělo být na Vsetíně. Vsetín disponuje vysokými a silnými hráči, převážně ročník 1999 a bylo jasné, že naši o rok mladší kluci, s tímhle handicapem mohou mít problém. A taky se to na apríla roku 2012 ukázalo. Navíc na Vsetínu bylo patrné, jak moc nás chtěl pokořit, jelikož vytáhli do boje i trumf svůj největší, a tím byl hráč jménem Vojtěch Kamas. Tento hráč doteď hrál pouze za starší žáky, či případně za Tescomu Zlín, kde je v tamních 99 oporou. A i v tomhle zápase byl vsetínským tahounem za úspěchem. Jenže musím zmínit i druhou příčinu naší porážky. A tím byl hlavně v prvním poločase ustrašený a bázlivý výkon některých hráčů a z toho pramenící naprosto zbytečné chyby, po kterých nám Vsetín dal hodně laciné branky. A když se k tomu přidala naše střelecká impotence, i když obrovské tutovky jsme si vytvořili, tak se není proč divit, že jsme poločas prohráli takovým rozdílem. Druhá půle byla z naší strany podstatně jiná a soupeře jsme začali i přehrávat. Jenže šance kluci dál pálili, jako lidé suchou trávu na jaro. A tak nás soupeř ještě dvakrát potrestal, zatímco my z mnoha šancí dali pouze branku 1. On konečný výsledek asi plně neodpovídá dění na hřišti, protože dát tutovky a nedostat minimálně tři naprosto zbytečné branky, jaké kluci dostali a Vsetínu doslova nabídli, tak jsme třeba mohli i vyhrát. Jenže třeba, kdyby, atp. ve sportu a ve fotbale neplatí. Proto si Vsetín jako první a já doufám, že i poslední tým v tomhle ročníku připsal náš sportovní skalp. I tak ale vedeme tabulku KP z náskokem 5-ti bodů a doufám, že i minimálně tenhle rozdíl bude na konci soutěže v červnu.

Tomáš Pjajko – Dan Zvoníček, Lukáš Chovančík – Jirka Vítek, Adam Pecha, Michal Martinka – Martin Šánek, Matěj Kubiš pravidelně hokejově pak střídali: Franta Naňák, Ondra Pecl, Ondra Křápek, Petr Macháč a Tomáš Tkadlec