Historie

Fotbalová akademie Tomáše Polácha a Zdeňka Šenkeříka při FC Elseremo Brumov vznikla v květnu 2006 na podnět dvou fotbalistů Tomáše Polácha a Zdeňka Šenkeříka, kteří jsou spjati s regionem Brumovska. Velkou aktivitu a snahu vyvinul Tomáš Polách, který zde začal trénovat se synem Tomášem v době, kdy Polách starší hrál v 1. FC Slovácko.

Trénink ale proběhl podstatně dříve, a to v dubnu 2004, kdy se rodiče pod vedením trenéra Kubiše Libora domluvili na prvním neoficiálním tréninku. V tu dobu ještě málokdo věřil, že ročníky 1999 a 2000 se stanou velmi početnou mládežnickou základnou elévu FC Elseremo Brumov.

V letech 2004 – 2006 se chlapci setkávali jedenkrát týdně se snahou vytvořit u dětí cit na míč a rozvíjet základní pohybové schopnosti předškolního věku. Během těchto dvou let se počet dětí rozrostl na 30, z toho ročník 1999 má zaregistrováno 17 kluků a ročník 2000 13 kluků. Nábor do těchto ročníků se setkával s velkým pochopením rodičů z Brumova-Bylnice, Svatého Štěpána, Sidonie, ale i z okolních měst, jako jsou Valašské Klobouky, Francova Lhota a Lidečko. Region fotbalové akademie se začíná rozrůstat, což je důkaz cílevědomé a systematické práce s mládeží v FC Elseremo Brumov. V současné době se chlapci setkávají dvakrát týdně. V zimních měsících navštěvujeme zdejší halu ZŠ Brumov, na jaře a na podzim je dominantní tréninková plocha umělka na sídlišti Družba.

Během posledních dvou let se naši malí fotbalisté zúčastnili několika velkých fotbalových turnajů. K dnešnímu dni mají oba dva ročníky odehráno téměř 20 fotbalových turnajů s velmi dobrými výsledky. Nejlepším umístěním v ročníku 1999 byl turnaj v červnu v roce 2006 Vítkovice CUP, kde naše 99 obsadili druhé místo za Frýdkem Místkem. Dále první místo v březnu 2007 na přeboru Brna. Ročník 2000 byl o něco málo úspěšnější, kdy v turnaji své věkové kategorie vždy byli na stupních vítězů (březen 2006 – 2. místo Hradec Králové, duben 2006 – 1. místo 1.- FC Slovácko, prosinec 2006 – 1. místo Brumov, únor 2007 – 1. místo Tescoma Zlín, únor 2007 – 1. místo Rožnov pod Radhoštěm a březen 2007 – 2. místo Třemošnice u Chrudimi). Svou činnost se snaží fotbalová akademie zkvalitnit uspořádáním již tradičních turnajů ve zdejší hale. Zvláště turnaje ročníků 99 jsou přehlídkou moravských a slovenských velkoklubů.

 

Rodiče a fotbalová akademie:
V rámci jednotlivých družstev jsou organizovány společné akce na ukončení sezony spojené s výlety hráčů a rodinných příslušníků. Snahou je, aby fotbalová akademie získala v okolí dobrý ohlas a rodiče měli snahu svého talenta do fotbalové akademie Tomáše Polácha Zdeňka Šenkeříka pří FC Elseremo Brumov umístit.

 

Proč akademie malých fotbalistů FC Elseremo ?
Hráči Tomáš Polách a Zdeněk Šenkeřík jsou odchovanci, kteří se prosadili na ligovou a zahraniční úroveň. Svým chováním a jednáním jsou velkými vzory pro mladé fotbalisty z Brumova- Bylnice a okolí.

© 2007-2008 FA Elseremo Brumov; design & kód: Petr Zvoníček AdministracePROTECT YOUR FAMILY GET QUOTE
Wesleyan Life Assurance
Zurish Life Insurance
Windsor Life Insurance
Swiss Life Insurance
<-- End of Code -->